Skip links

1 Haftada Python (Pomodoro Tekniği ile 0’dan 100’e!)

Bu kurs, Python programlama dilini 7 gün içinde öğretmeyi amaçlar ve Pomodoro Tekniği’ni kullanarak zaman yönetimi ve odaklanmayı teşvik eder. Her gün belirli konseptler üzerine odaklanılacak ve günde 2 saat ayırarak, 1 hafta sonunda Python’ı öğrenmiş olacaksınız. Kurs, Udemy’de 13,000’den fazla öğrenci tarafından alınmış ve yüksek bir puan elde etmiştir. Ders öncesi ve sonrası özetler, quizler ve ödevler ile bilgilerinizi pekiştirme olanağı bulacaksınız.

1 haftanın sonunda e-devlet onaylı sertifikanız olmakla beraber Python egzersizleri kursumuzu hediye ederek pratik yapma fırsatı buluyorsunuz.

13.439 öğrenci kaydoldu

Veri bilimi, yapay zeka, robotik, ve makine öğrenmesi gibi alanlarda önemli bir yere sahip olan Python, her kapıyı açan bir anahtar gibidir. Python’ın programlama dilleri arasındaki önemi, İngilizce’nin yabancı diller arasındaki önemine benzetilebilir. Python, kolay öğrenilebilirliği ve geniş kütüphane çeşitliliği ile bu başarıyı elde etmiştir. Gelecekte yapay zeka daha da önemli hale gelecek ve Python, yapay zeka ile ilgili çalışmalar için esas dildir. Eğer geleceği anlamak veya şekillendirmek istiyorsanız, Python’ı kısa sürede öğrenebilirsiniz. Bu kurs, Pomodoro Tekniği ile özel olarak tasarlanmış ve diğer kurslardan farklıdır. Pomodoro, zaman yönetimi ve odaklanma konularında önemli bir yöntemdir. Pomodoro, 25 dakika çalışma ve 5 dakika mola şeklinde toplam 30 dakikalık döngüler halinde çalışmayı içerir. Kurs, 7 gün sürecek ve her gün 3 Pomodoro olacak şekilde planlanmıştır. Günde 1.5 saat ayırarak, bir hafta sonunda Python’ı tamamen öğreneceksiniz. Kurs, Udemy’de 13,000’den fazla öğrenci tarafından tercih edilmiş ve 5 üzerinden 4.7+ puan almıştır. Pomodoro Tekniği sayesinde, sadece Python öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda disiplin kazanırsınız. Öğrendiklerinizi pekiştirmek için ders öncesi ve sonrası özetler, quizler ve ödevler hazırlanmıştır. Ayrıca kursta kullanılan tüm materyaller öğrencilere sunulmuştur.

Ömür boyu erişim fırsatı sağlıyoruz. Kurs videolarımız silinmeyecektir.
Hesabınıza giriş yaptıktan sonra kurs sayfasına geri dönüp “Kursa Başla” butonuna tıklayarak öğrenme platformuna giriş yapabilirsiniz.
Derslerimiz videoları sitede hazır bulunmaktadır. Videolar müfredata göre sırasıyla açılmaktadır. Bu sebeple sabit bir ders saati yoktur. Müsait olduğunuz zaman dersleri izleyebilirsiniz.
Kurs boyunca Anaconda programı üzerinden çalışmalar yapılıyor. Bu sebeple sizden Anaconda programını indirmenizi isteyeceğiz. Eğer kurulumda problem yaşarsanız eğitmen bilgisayarınıza uzaktan bağlanıp kurulumu kendisi yapacaktır. Uzaktan bağlanabilmek için ise AnyDesk programına ihtiyaç vardır. Ayrıca bu konuyla alakalı ayrıntılı açıklamalar Telegram çalışma grubunda yapılmaktadır.
Aşağıdaki iletişim kanallarından mesaj gönderebilirsiniz. Telegram: https://t.me/ozdemirceyhun E-mail: ceyhun@pythonogren.com
Derslerin %85’ini tamamladıktan sonra sertifikanız oluşturulmaktadır.
Sertifika almaya hak kazandıktan sonra üniversite tarafından onaylanmış sertifikanızı 1 hafta içerisinde e-devlette görebilirsiniz.
Pazartesi başlayan kurs videoları Pazar günü tamamlanıyor. Pazar günleri o haftanın grubuna "Python Egzersizleri" kursuna ücretsiz olarak kayıt yapılmaktadır.
Şart değildir. Bir hafta yerine yedi bölüm olarak düşünebilirsiniz. Birebir destek süremiz 1 aydır ve bu süre esnektir. Kendinize göre program yapıp anlamadığınız noktaları eğitmene sorabilir ve çalışma grubunu kullanabilirsiniz.
Kursu al
Ders videolarına ömür boyu erişim + Üniversite onaylı, e-devlette gözüken SERTİFİKA!

Şunları içerir

40 bölüm
12 saat
Her cihaza uygun
Sertifika dahil